+38 (095) 82 52 305moc.liamg%40takovda.tenibac

Послуги адвоката по кредитам та банківським спорам

Вирішення будь-яких спорів з банками та іншими фінансовими установами, захист від боргів, повернення депозитів, представництво інтересів у судах та органах примусового виконання рішень

Проблеми з банками чи іншими фінансовими установами?

На сьогоднішній день, правовідносини з банками та іншими фінансовими установами стали частиною життя майже кожної людини та компанії. Однак, складна для багатьох ситуація в країні та життєві обставини, часто стають причиною виникнення проблем з фінансовими установами. Дуже часто фінансові установи переступають межу та користуючись необізнаністю позичальників, встановлюють надмірно високі відсоткові ставки та штрафи, чим суттєво збільшують розмір заборгованості, який інколи перевищує суму отриманого кредиту. Звісно такі дії з боку фінансових установ не завжди є правомірними.
Часто, при виникненні проблем з фінансовими установами, клієнти дуже затягують зі зверненням за правовою допомогою, що дещо ускладнює їх проблему, оскільки на ранніх етапах її виникнення, інколи її простіше і вигідніше для клієнта вирішити.
Тому, при виникненні проблем з банками чи іншими фінансовими установами, наполегливо рекомендую, відразу звернутися за правовою допомогою до адвоката, а не чекати негативних юридичних наслідків.

В яких випадках необхідно звертатися до адвоката по банківським спорам ТЕРМІНОВО?

    На вас подано позов до суду щодо стягнення заборгованості чи будь-який інший позов
    Банком чи іншою фінансовою установою звернуто стягнення на ваше майно
    Державний чи приватний виконавець здійснив опис та арешт вашого майна
    Нотаріусом вчинено виконавчий напис про стягнення боргу і відкрито виконавче провадження
    Отримали з суду заочне рішення про стягнення заборгованості чи звернення стягнення на майно
    Банк чи інша фінансова установа намагаються виселити власника та мешканців з житла тощо

Даний перелік проблемних питань, з якими зустрічаються клієнти, є далеко не вичерпним, але саме в вищезазначених випадках не варто зволікати зі зверненням за правовою допомогою, оскільки потім може бути вже пізно щось робити. Звісно на кожній стадії певної проблеми доречно намагатися захищати свої права та інтереси, однак шанс на позитивне вирішення проблеми є значно більшим на ранніх етапах її виникнення.
Перед зверненням до адвоката за правовою допомогою бажано зібрати всі наявні документи, що стосуються питання (кредитний договір разом з додатками та додатковими угодами, вимоги чи інші листи, які ви отримували від банку чи іншої фінансової установи, державного або приватного виконавця тощо).
Перед початком роботи ви завжди отримуєте чесну та об'єктивну економічно-правову оцінку ситуації з урахуванням актуальної судової практики. Тільки після цього ви приймаєте рішення щодо доцільності отримання відповідних послуг.

Основний перелік послуг адвоката по банківським спорам:

    Захист від позовів банку чи іншої фінансової компанії;
    Скасування виконавчого напису нотаріуса та закриття виконавчого провадження;
    Оскарження незаконної реєстрації права власності на нерухоме майно за банком чи іншою фінансовою компанією;
    Захист прав та інтересів у спорах про виселення з предмету іпотеки чи іншого житла;
    Зняття арештів з майна та рахунків боржника;
    Припинення іпотеки та виключення обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
    Повернення депозитів з діючих та проблемних банків, в яких запроваджено процедуру тимчасової адміністрації чи ліквідації;
    Захист від незаконних дій колекторських компаній;
    Оскарження заочного рішення суду;
    Позасудове врегулювання спорів з банком чи іншою фінансовою установою;
    Припинення поруки;
    Оскарження оцінки майна боржника та скасування результатів прилюдних торгів;
    Визнання кредитного, іпотечного чи іншого договору недійсними.
Illustration

Мирко Роман

Адвокат по банківським спорам


Більш ніж 8-річний досвід роботи в банках та інших фінансових установах надає велику перевагу в захисті прав клієнтів. Знаючи, як побудована робота фінансових установ зсередини, я маю змогу побудувати чітку та ефективну стратегію захисту прав та інтересів своїх клієнтів.

Приклади успішної практики:

  • Зменшено суму заборгованості клієнта перед ПриватБанком з 127 763,31 грн. до 37 018,79 грн.

  • Відмовлено у задоволенні позову ПриватБанку до клієнтки про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 35 338,01 грн.

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Швець Р.О., вчиненого на користь ПриватБанку на суму стягнення 98 053,67 грн. та закрито виконавче провадження

  • Зменшено суму заборгованості клієнта перед ПриватБанком з 31 779,85 грн. до 8 521,86 грн.

  • Повернуто депозит вкладнику ПАТ "Банк Михайлівський" в розмірі 58 934,30 грн.

  • Зменшено суму заборгованості клієнта перед Акцент-Банком з 15 010,18 грн. до 7 587,96 грн.

  • Повернуто депозит вкладнику ПАТ "Банк Михайлівський" в розмірі 33 081,66 грн.

  • Врегульовано питання погашення заборгованості та прощення більше ніж 60 % боргу

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Горая О.С., вчиненого на користь ТОВ "ФК "Аланд" на суму стягнення 17 648,63 грн. та закрито виконавче провадження

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Остапенко Є.М., вчиненого на користь ТОВ "Фінпром маркет" на суму стягнення 12 956,28 грн. та закрито виконавче провадження

  • Врегульовано питання погашення заборгованості через гарантійний лист перед фінансовими установами з прощенням частини боргу

  • Визнано таким, що не підлягає до примусового виконання виконавчий лист на суму 3 825 570,36 грн.

  • Скасовано накладену судом заборону на виїзд за кордон

  • Захищено інтереси клієнта, який став жертвою викрадення кредитних коштів з кредитної картки шахраями

  • Відмовлено у задоволенні позову ПриватБанку до клієнта про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 40 603,20 грн.

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Бригіди В.О., вчиненого на користь АТ "ПУМБ" на суму стягнення 30 426,48 грн. та закрито виконавче провадження

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Грисюк О.В., вчиненого на користь АТ "ПУМБ" на суму стягнення 19 930,44 грн. та закрито виконавче провадження

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Бригіди В.О. вчиненого на користь ТОВ "ФК "ДІНЕРО" на суму стягнення 19 930,44 грн., закрито виконавче провадження та стягнуто всі понесені клієнтом витрати

  • Відмовлено у стягненні заборгованості у розмірі 116 096,26 грн. на користь фінансової компанії "Довіра та Гарантія"

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Горай О.С. вчиненого на користь ТОВ "ФК "Онлайн-Фінанс", закрито виконавче провадження та стягнуто судові витрати

  • Скасовано виконавчий напис приватного нотаріуса Хари Н.С., вчиненого на користь АТ "Альфа-Банк" та закрито виконавче провадження

  • Відмовлено у задоволенні позову ПриватБанку до клієнта про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 36 343 грн.

Відповіді на питання та практичні поради

  • Що робити, якщо банк зареєстрував право власності на предмет іпотеки?

    Право власності на предмет іпотеки кредитор може зареєструвати на підставі ст. 37 Закону України "Про іпотеку", у разі якщо в іпотечному договорі є відповідне іпотечне застереження або укладено договір про задоволення вимог іпотекодержателя.
    В такому випадку необхідно скасовувати право власності відповідного банку чи фінансової установи шляхом звернення до суду з позовом про скасування державної реєстрації права власності. Не зайвим буде також звернутися до суду з заявою про забезпечення позову наклавши на таке майно арешт та заборонивши вчиняти новому власнику будь-які дії по відчуженню вказаного майна.
    Ще одним способом скасування реєстрації права власності кредитора є оскарження рішення державного реєстратора, який здійснив державну реєстрацію права власності на предмет іпотеки шляхом подачі скарги до Міністерства юстиції України в порядку ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

  • Що робити, якщо банк подав позов до суду?

    Перше, що потрібно зробити, так це звернутися до адвоката за правовою допомогою, який спеціалізується на банківських спорах. При цьому потрібно врахувати, що у відповідача є право подати відзив на позовну заяву, у строк, який встановив суд. Як правило, це 15 днів з моменту коли відповідач отримав ухвалу про відкриття провадження по справі та копію позовної заяви разом з додатками. Тому не слід затягувати з таким зверненням.
    Звісно можна й самостійно забезпечувати захист своїх інтересів у судах, однак, як правило, це мало перспективно, так як лише фахівець в галузі права, зможе правильно визначитися з стратегією захисту, підготувати всі необхідні документи до суду: відзив, пояснення по справі, заяви чи клопотання.

  • Чи потрібно платити за кредит, якщо минуло 3 роки?

    Якщо з моменту здійснення вами останнього платежу минуло 3 роки, то ви маєте право не платити за кредит, якщо кредитним договором не передбачений збільшений строк позовної давності. При цьому, краще проаналізувати умови кредитного договору, оскільки в ньому можуть бути й інші умови, наприклад графік платежів, і тоді строк буде пропущений лише щодо чергового платежу, щодо оплати якого минув 3-річний строк.

    Банк звісно може звернутися до суду з позовом про стягнення з вас заборгованості й через 5 років, однак в разі подання вами заяви про застосування строків позовної давності, у суду будуть правові підстави відмовити у задоволенні позову через пропуск строку на звернення до суду.

    Здійснивши оплату по кредиту після спливу 3 років, ви перериваєте строк позовної давності і такий строк починає обраховуватися з початку.

  • Чи можна визнати недійсним кредитний договір?

    Випадки визнання недійсними кредитних договорів існують, однак на практиці їх не так багато. Для того, щоб визнати недійсним кредитний договір необхідно встановити наявність грубих порушень при його укладенні, зокрема порушень законодавства про захист споживачів банківських послуг.

  • Що робити, якщо через заборгованість по кредиту телефонують з погрозами?

    Для початку потрібно встановити хто саме телефонує: працівник банку, фінансової установи чи іншої організації (колекторської компанії). Досить часто трапляється так, що кредит брався в банку, а телефонують вже з іншої організації, вимагаючи повернення кредиту, оскільки права вимоги за кредитним договором відступлені на їх користь.

    В обов'язковому порядку потрібно встановити на свій мобільний телефон додаток, який дозволяє в автоматичному режимі здійснювати запис телефонних розмов та фіксувати всі телефонні дзвінки, SMS-повідомлення, зберігати всі факти погроз та листи, якщо такі направлялися.

    Як правило телефонують та надсилають SMS-повідомлення з погрозами не тільки позичальникам, а й родичам, колегам по роботі, друзям, сусідам або й взагалі стороннім особами, які не знають особу позичальника.

    В деяких випадках працівники фінансових установ чи колектори переступають межу адекватності. Починаються не тільки погрози, а ще нецензурні вирази, погрози близьким, розміщення фото позичальника або його родичів на порносайтах (такі випадки на жаль також мали місце). В таких випадках потрібно зібрати всю доказову базу від вказаних подій та звертатися до правоохоронних органів з заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 189 Кримінального кодексу України (Вимагання) та ст. 355 Кримінального кодексу України (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань). Як правило такі заяви розглядаються правоохоронними органами в порядку розгляду звернень громадян, однак інколи все ж таки порушуються кримінальні справи.

    Також необхідно звернутися з заявою та прикладеними доказами до Національного банку України, який здійснює нагляд над банками та небанківськими установами і має право застосовувати до них заходи впливу. Це не вичерпний перелік заходів, які можна вжити аби припинити свавілля колекторів.

  • Як поводити себе, якщо нічим платити за кредит?

    В разі якщо немає чим платити за кредит або ви розумієте, що не зможете тривалий час належним чином виконувати свої зобов'язання за кредитним договором, то як би це дивно не звучало, але краще не платити тоді взагалі.
    Якщо, скажімо, у вас щомісячний платіж 1000 грн., а ви будете платити по 100 грн. щомісяця, то ці 100 грн. кожен місяць будуть йти на погашення відсотків та штрафних санкцій за прострочення. Тобто ці гроші підуть в нікуди, а сам кредит (тіло) залишиться незмінним.
    При цьому варто наголосити, що є строк позовної давності, який становить 3 роки щодо погашення тіла кредиту та відсотків та 1 рік щодо погашення штрафних санкцій, якщо більший строк позовної давності не передбачений в договорі.
    Строк позовної давності - це строк, в межах якого, особа має право звернутися до суду з відповідним позовом. Після спливу цього строку, кредитор, звісно також може звернутись до суду, однак, якщо з моменту останнього платежу по кредиту минуло 3 роки і ви зробите в суді першої інстанції заяви про застосування строків позовної давності, то суд відмовить кредитору в стягнення заборгованості з вас, з підстав пропуску такого строку. Без такої заяви, суд позовні вимоги задовольнить та, як правило, стягне з вас всю суму заборгованості.
    Інколи банки та фінансові установи пропускають строк звернення до суду і цим варто користуватись. В разі, якщо ви здійсните оплату по кредиту, то строк позовної давності почне рахуватися з дати здійсненого вами платежу і буде перерваний.

  • Чи можуть обмежити право виїзду за кордон в разі наявності заборгованості за кредитом?

    Заборона виїзду за кордон, при наявності заборгованості по кредиту, можлива лише на підставі судового рішення про таку заборону. Цьому повинно передувати безпосереднє звернення кредитора до суду з позовом про стягнення заборгованості, отримання рішення про стягнення та звернення до Державної виконавчої служби чи приватного виконавця з виконавчим листом, виданим на підставі рішення про стягнення з вас боргу.

    В подальшому державний чи приватний виконавець має право звернутися до суду з поданням про обмеження в праві виїзду вас за кордон і якщо суд задовольнить таке подання, прийнявши відповідне судове рішення, тільки тоді ви не зможете перетинати кордон.

    Сам факт наявності заборгованості без відповідного судового рішення не може бути підставою для обмеження в праві виїзду за кордон.

  • Що робити, якщо ваш кредит продано?

    Перше, що потрібно розуміти, що це, як правило, правомірно і банки чи інші фінансові установим, в яких брався кредит, мають право відступити права вимоги за кредитним договором іншій фінансовій установі чи банку. Відступлення прав вимоги відбувається на підставі договору купівлі-продажу (відступлення) прав вимоги (цесії) або договору факторингу.

    В разі, якщо новий кредитор вимагає від вас погашення боргу за кредитним договором, то такий обов'язок у вас виникає лише, якщо вас належним чином повідомлять про те, що права вимоги були дійсно відступлені. Для цього вам повинні надати, як мінімум, копію договору, на підставі якого права вимоги було відступлено з інформацією про вас, кредитний договір та розмір зобов'язань, письмове повідомлення про заміну кредитора, в якому має бути зазначено обставини відступлення прав вимоги та нові реквізити на які слід здійснювати погашення кредиту. Також варто просити надати копію кредитного договору підписаного між вами та попереднім кредитором, щоб пересвідчитися, що старий кредитор передав новому документи, які є правовою підставою вимагати від вас погашення.

    До моменту офіційного та належного повідомлення вас про відступлення прав вимоги ви маєте право погашати кредит попередньому кредитору і це є належним виконанням своїх зобов'язань по кредитному договору (ст. 517 Цивільного кодексу України).

    За відсутності у вас вказаних документів, здійснювати оплату по кредиту новому кредитору не бажано.

    Варто наголосити, що після отримання доказів відступлення прав вимоги є вкрай бажаним проаналізувати умови договору на підставі якого було здійснено продаж прав вимоги по кредиту, оскільки інколи відступлення відбувається з порушеннями.

  • Що таке виконавчий напис нотаріуса і як його скасувати?

    Вчинення виконавчого напису нотаріуса - це нотаріальна дія, яка полягає у посвідченні права кредитора на стягнення з боржника заборгованості або витребування у нього майна, шляхом здійснення відповідного виконавчого напису на документі, який підтверджує зобов'язання боржника. В результаті такого посвідчення, нотаріусом видається виконавчий напис, який є виконавчим документом і може виконуватися органами, що здійснюють примусове виконання рішень без необхідності звернення до суду з відповідним позовом щодо стягнення заборгованості чи звернення стягнення на майно.

    При вчиненні виконавчого напису, нотаріус керується положеннями глави 14 Закону України "Про нотаріат", Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, який затверджено Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5 та Переліком документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.99 № 1172.

    Як правило, виконавчі написи вчиняються з грубим порушенням законодавства без фактичної перевірки дійсності заборгованості, її складової та інших обставин, які є суттєвими. Вказане є підставою для їх оскарження та подальшого скасування.

    Скасування виконавчого напису нотаріуса відбувається шляхом подання позову до суду про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, рішення про що є підставою для закриття виконавчого провадження та припинення всіх арештів.