+38 (095) 82 52 305moc.liamg%40takovda.tenibac

ТОП 5 корисних сервісів для боржника

Дата публікації: 17.05.2022

Багато клієнтів, які стали боржниками у зв’язку з невиконанням своїх зобов’язань по поверненню кредитів, не знають як дізнатися, що взагалі відбувається з їх заборгованістю.
Переважна більшість клієнтів звертаються за правовою допомогою до адвоката тоді, коли вже відкрите виконавче провадження про стягнення з них боргу і така особа дізнається, наприклад, з місця роботи, про те, що з нею будуть відраховувати частину заробітної плати. При цьому, про те, що є рішення суду чи виконавчий напис нотаріуса про стягнення боргу як правило ніхто нічого не знає.
Тому, якщо у вас є кредит в банку чи фінансовій установі і ви припинили його повертати чи повертаєте з порушеннями строків, або ж ви не брали кредит, але вам телефонують і вимагають погасити борг, варто звернути увагу на наступні юридичні сервіси, які дають можливість самостійно дізнатися, чи є щодо вас судове провадження, виконавче провадження чи кредит.

Українське бюро кредитних історій (УБКІ)

Зареєструвавшись на сайті даного сервісу, можна безкоштовно, один раз на рік, отримати інформацію про вашу кредитну історію та всі наявні кредити, інформацію про які було передано відповідним банком чи фінансовою установою до УБКІ. З наданого звіту ви зможете дізнатися про всі ваші кредити, їх розміри, найменування фінансових установ, де вони отримувалися, як виконуються зобов’язання за кредитом, чи є прострочення тощо. Якщо інформацію отримувати частіше ніж один раз на рік, то послуга платна. Також даний сервіс надає і інші платні та безоплатні послуги, наприклад, кредитний рейтинг, SMS-контроль та інші.

Посилання на сайт: https://www.ubki.ua/

УБКІ

Єдиний реєстр боржників (ЄРБ)

За допомогою цього сервісу ви можете перевірити інформацію про себе і побачити, чи є ви боржником по якійсь з категорій стягнень. Здійснити пошук можна за допомогою введення в відповідні поля «ПІБ і дату народження або за допомогою ідентифікаційного коду. Також ви дізнаєтесь про документ, на підставі якого проводиться стягнення (рішення суду чи виконавчий напис нотаріуса), у якого державного чи приватного виконавця перебуває виконавче провадження, його номер телефону та номер виконавчого провадження.
Посилання на сайт: https://erb.minjust.gov.ua/

Єдиний реєстр боржників

Автоматизована система виконавчих проваджень (АСВП)

Це інформаційна база, в якій можна також, як і за допомогою Єдиного реєстру боржників, перевірити наявність відкритих виконавчих проваджень і додатково дізнатися хто є стягувачем, коли відкрито виконавче провадження та на якій стадії воно перебуває (відрито, зупинено чи завершено). В розділі «доступ сторін до виконавчого провадження», за наявності інформації про «номер ВП» та «ідентифікатора доступу», які зазначаються у постанові про відкриття виконавчого провадження, ви можете ознайомитись з постановами та іншими документами, які наявні в матеріалах виконавчого провадження.

Посилання на сайт: https://asvpweb.minjust.gov.ua/

АСВП

Судова влада України

На цьому сайті можна дізнатися дуже багато цікавого, а саме: назву суду, де розглядається ваша справа, хто суддя, дату та час судового засідання, суть судового спору та номер судової справи, яка знадобиться надалі для того, щоб перевірити в Єдиному державному реєстрі судових рішень інформацію про те, які приймалися судом судові рішення. Для того, щоб здійснити пошук вам потрібно внести в відповідні поля інформацію про ваше ПІБ або номер судової справи, після чого натиснути на капчу та здійснити пошук.
Посилання на сайт: https://court.gov.ua/fair/

Судова влада України

Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР)

Якщо вам відомий номер судової справи, наприклад, «552/1111/21», то ви можете його ввести в поле «Справа №» та здійснити пошук судових рішень, які приймалися та були опубліковані судом по цій справі та ознайомитись з їх змістом. Таким чином, ви можете дізнатися і про розмір заборгованості, яку з вас стягнули та про інші обставини справи.

Посилання на сайт:
https://reyestr.court.gov.ua/

Єдиний державний реєстр судових рішень